Találatok a következő szerzőre: zogmund

Az érzelmek logikája - értelem a kuszaságban

Mérő László, már régóta az egyik kedvenc tudományos témájú íróm. Nagyon szeretem a stílusát!
Tavaly olvastam tőle két könyvet és ezzel hosszú idő után újra rádöbentem, mennyire az én stílusom.
Úgyhogy gyorsan meg is vettem két könyvét, ebből az egyik volt "Az érzelmek logikája" (a másik meg A csodák logikája, nemsokára az is sorra kerül). Aztán úgy hozta az élet, hogy sokáig nem tudtam elővenni, csak idén februárban.

Mérő László - Az érzelmek logikája

Olvass tovább →

Jézushoz vezető út - ideális évkezdés

Idei egyik tervem az volt, hogy mostantól minden évben kiolvasom ezt a könyvet. Nagyon régen olvastam utoljára, úgyhogy ideje volt.
Egy barátom szerint, minden kereszténynek alapmű ez a könyv, ezért is gondoltam, hogy ezzel kezdem az évet.

Jézushoz vezető út

Olvass tovább →

Splendor vs Century: Spice Road

Ez is ilyen sorozatféle lesz. Kettő (vagy több) játékot hasonlítok össze, amik nagyon hasonlítanak egymásra.
Nem ilyen first vs second edition, hanem két független játék. Mi alapján mondom, hogy "nagyon hasonlítanak egymásra"?
Erre most nem hoznék pontokat. Mechanika, játékmenet, játékélmény. Ezek egyvelege.

Ideális nyitó darabnak gondolom a Splendor és a Century: Spice Road összevetésést.

century: spice road splendor

Olvass tovább →

Elindult a könyves részleg is!

Igen, és még pár aloldal követni fogja (legalábbis egy bizos :-))
Miröl is lesz itt szó?
Legfőképpen azokról a könyvekről, amiket épp olvasok.
Miért nem használom a moly.hu-t?
Csak. Amúgy használom, és valószínű oda is beteszek innen majd pár gondolatot. (Meg persze lehet lesznek itt könyves dolgok is úgy általánosan)

Ez inkább csak ilyen kísérleti jellegű aloldal, most ehhez van a legnagyobb indíttatásom :-)
És ki tudja, talán valakinek még tetszeni is fog rajtam kívül :-)

Olvass tovább →

Már kapható a Robinson Crusoe - Mystery Tales

Jó, egy kicsit csúsztattam, még csak előrendelhető (a szellemlovasban).
Elvileg márciusban már megérkezik a Robisnon Crusoe új kiegészítője a Mystery Tales ami jól néz ki, viszont az ára... Kb annyi, mint az alapjáték! (Sőt az alapot lehet olcsóbban is kapni néhol)
Azt írják "Grandiózus kampány" a The Lost City of Z. Reméljük meg fogja érni az árát, egyelőre picit szkeptikus vagyok. De cáfoljanak rám!
Az biztos, hogy megvárom az első beszámolókat róla.

Olvass tovább →

Thinking Putty Puzzle

Szeretem a ThinkFun játékokat, a legtöbb esetben ötletes és jól skálázott feladatokból álló logikai játékokat készítenek.
A leghíresebb a Rush Hour (mindenkinek ajánlom), de pl (ha jól tévedek), ők voltak az egyik elsők, akik ilyen szabaduló szobás társasjátékot is kiadtak (Escape the Room: Mystery at the Stargazer's Manor), amiből aztán elég nagy és sikeres zsáner nőtte ki magát.

A legújabb játékuk a Thinking Putty Puzzle azzal újít be, hogy van benne ez a nyúlós, strapabíról "gyurma" (avagy Crazy Aron's Putty)

Thinking Putty Puzzle társasjáték

Olvass tovább →

Tűzoltók fantáziában: The Brigade

Véleményem szerint az egyik legjobb gateway kooperatív játék a Flash Point: Fire Rescue.
Szeretem ezt a játékot nem csak azért mert még épp nem túl bonyolult, gyönyörűen néz ki, és nem mellékesen nagyon jó a témája. Kigyulladt egy objektum (ház, hajó, tengeralattjáró, metróállomás, repülő stb) és nekünk, mint tűzoltóknak kell kimenekíteni akit csak tudunk.
Ezért is kaptam fel a fejem, mikor láttam a The Brigade nevű játékot. Itt is tűzoltók vagyunk, csak ez most egy fantázia világban játszódik. És nem kooperatív!

The Brigade társasjáték

Olvass tovább →

Idei kihívás, végre győzelem Codenames Duett-ben!

A februári társasklubos alkalmon a kockáké (cubes és nem a dices) volt a főszerep. Itt egy Santo Domingo (először játszottam a Silver Train kiegészítővel ami egy jó kis pluszt ad a játékhoz), ami szerintem szerepelni fog az Elkerülte a rivaldafény sorozatban.
És egy Pandemic került elő. Ez utóbbit már veterán játékosokkal (megcsinálták a Pandemic Legacy: Season 1-et), és viszonylag könnyen győzedelmeskedve. Óvatos duhajok voltunk azért, nem a legerősebb fokozaton toltuk.

Végre! Sikerült rábeszélnem a feleségemet, hogy játszon velem egy Codenames: Duett-et. Igaz úgy, hogy a lányomhoz állt csak be a játék második felétől. De működik a kémia. Nagyon is! Gyönyörű győzelmet arattunk! A játék egyébként hihetetlen jó, kétszemélyes kooperatív. Mindenkine melegen ajánlom!

Photosynthesis. Absztrakt játék, tanító témával, gyönyörű kivitelezésben. És jól megmozgatja az agykerekeket. Gyerekekkel játszottunk, és sikerült is megszorongatniuk.

Ha jól számolom 19.

Update! (2019.09.11.) Síelés alatt játszottunk ekkor a Öcsémmel egy Scythe-ot, aztán később megvettem, szóval itt most akkor pótlom :-) Így persze a havi játszott játékok száma is kicsit módosul, de azt most utólag nem módosítottam.

Olvass tovább →

Elkerülte a rivaldafény: Crossfire

Kicsit csalok most. A Crossfire-ről ugyanis egy yt csatornán hallottam először (The Dice Tower), és egyből be is tudtam szerezni a hazai piacon (még most is kapható, igaz csak használtat jelenleg).
Szóval az általam felállított 3 kritériumból kettőnek csak ímmel-ámmal felel meg. De azért mégis. Tegye fel a kezét aki hányan ismeri? Naugye.

crossfire

Egy nagggyon pörgős (3 perc egy kör!) dedukciós (social deduction, nem tudom mi ennek a rendes magyar neve) játékról van szó.

Olvass tovább →

Azul, Sagrada köntösben

Az Azul kétség kívül az egyik, ha nem a legnagyobb bomba volt 2018-ban a társasjáték piacon. Megnyerte a tekintélyes Spiel des Jahres díjat, vezetett mindenféle eladási listákat hónapokig, beválogatták a(z egyszer majd biztons) nagyhírű Magyar Társasjátékdíj 2019-es versenyzői közé (lehet majd meg is nyeri) és még lehetne sorolni.
Ennek jött ki nemrégiben egy új "verziója" az Azul: Stained Glass of Sinatra.

Azul: Stinaed Glass of Sinatra

Olvass tovább →