Találatok a következő szerzőre: zogmund

Mikkel kezdődött? - Rizikó, avagy szikét?

Még az előtt vagyunk. Az előtt, hogy elkezdtem volna gyűjteni a társasjátékokat. Azt hiszem sokunknak fűződnek gyerekkori élmények ehhez a játékhoz. Igazi klasszikus és ezt nem csak a kora miatt mondom.

Rengeteget játszottunk vele itthon, utazáskor, kisebb, nagyobb körben. Emlékeim szerint az viszont ritkán fordult elő, hogy végig is játszottunk egy-egy partyt.

Risk, Rizikó társasjáték

Olvass tovább →

Pedig olyan szépen éltek - Pedig...

Sokat gondolkodtam, hogy egyáltalán megírjam-e ezt a posztot. Túl sok gondolatot vetett fel bennem. De nem az amiről szól, hanem a kihagyott lehetőségről...

Egy jó barátom ajánlotta ezt a könyvet és csak annyit jegyzett meg: "Ne este a gyerekeknek olvasd!".
Mivel nem tudtam semmit a könyvről, nem is néztem utána, természetesen megfogadtam a tanácsát. Az első oldal után már értettem is, miért mondta.

Szentesi Éva - Pedig olyan szépen éltek

Olvass tovább →

Stone Age: Anniversary - Na, így kell ezt csinálni

Nem egyszerű jubileumi kiadást elkészíteni. Láthattuk ennek egy tipikus példját a Pandemic esetében.
Alap játék, de mégis valami extrát kell adni, legyen(ek) használható(ak) a kiegészítő(k), és azért az ára se legyen nagyon elszállt.

Most a Stone Age próbálkozott megfelelni az elvárásoknak. És azt kell mondjam maximálisan sikerrel járt!

Stone Age: Anniversary

Olvass tovább →

Idei kihívás: populáris március

A márciusi társaskörön a figurák voltak a középpontban, így természetesen a Carcassonne is asztalra került. Igaz kiegészítő nélkül (a gróffal indítottunk ugyan, de nem játszottunk vele). Még mindig kíváló!
Szintén itt volt egy kör Sruvive: Escape from Atlantis! amit szerintem majd részletesebben ismeretetek az Elkerülte a rivaldafény sorozatban.
És végül egy Mission: Red Planet-ben is boldogítottuk egymást :-)

Születésnapomra megleptek egy Jaipur-al. Valamiért anno nehezen tudtam volna elképzelni, hogy megszeretem a kétszemélyes játékokat, manapság ez már természetes, és ezt a Jaipur is csak megerősíti.

A fiaimmal leporoltuk kicsit a The Lord of the Rings: The Card Game paklijainkat, hogy aztán ki is kapjunk az Escape from Dol Guldur küldetésben.

Gyerekekkel bejártunk a Spookies-al egy kisértetkastélyt (ilyenkor mindig eszembe jut, hogy kellene még pár push your luck típusú játék :-)), és alapoztunk kicsit a programozásra a Robot Turtles-el. Sajnos ez annyira nem jó, mint kellene, de pár házi szabállyal egész jól fel lehet tuningolni!

Feleségmnek megtanítottam az Animals on Board-ot, hogy tudja vinni az előkészítősöknek, mert szerintem ideális egy kis matek tanítására ennek a korosztálynak.
Illetve küldtünk szerelmesleveleket Tempest úrnőjének a Love Letters-ben. Ezen mindig meglepődök, hogy mindössze 16 lappal is milyen jó játékot sikerült megalkotni!

Előkerült még egy másik nagy klasszikus a Catan (avagy: The Settlers of Catan). Anno nagy hype volt körülötte, és nekem is tetszett. Kicsit talán rosszabbul öregszik, mint az említett Carcassonne.

És végül, de nem utolsó sorban, céges hétvégén megimsertettem a társasággal a Codenames-t. 10-en játszottuk. És élvezték! Sőt! Pedig eddig úgy gondoltam, hogy 6-nál többel nem élvezetes. Pedig de :-)

30 / 70
Most jön még csak a neheze!

Olvass tovább →

Mikkel kezdődött? - Boggle

Indítok egy új sorozatot Mikkel kezdődött? címmel, aminek ez az első bejegyzése.
Egy kis visszaemlékezés, hogy milyen játékokkal is kezdődött a társasjátékos hobbym. Első pár játék még azelőtti időszakról szólt, amikor még nem volt olyan szenvedélyes ez a dolog.
Olyan játékok, amiket már akkor is nagyon élveztem, és lényegében ezek alapozták meg azt, hogy most már "komoly" készletem legyen társasjátékokból.

Itt most nem igazán ismertetők, hanem inkább élmény leírások lesznek.

Első legyen a sorban, de talán nem az időben a Boggle.

Boggle társasjáték

Olvass tovább →

A munkahelyi elismerés 5 nyelve - megint az a bizonyosot ötös

Ha azt mondom Gary Chapman, azt mondod szeretetnyelvek.
Mikor a feleségem meglátta, mit olvasok, azt kérdezte: Ez az ember mennyi bőrt tud lehúzni erről a témáról!
Talán nehéz elhinni, de ezt nem bántóan mondta.

Én arra gondoltam, talán találok benne valami újat a témában. Munkahelyi környezetre átültetve. Kicsit másképp, más megvilágításban.

Végülis találtam.

A munkahelyi elismerés 5 nyelve - Gary Chapman, Paul White

Olvass tovább →

Bezzeg az én időmben - ez a bezzeg nem az a bezzeg

Legyünk túl rajta már a legelején. Igen, jól látod, ez egy pöttyös könyv. Lányoknak való. Kislányoknak. Vagy legalábbis tizenéveseknek.
Ennek ellenére én a három gyermekemnek (két fiú (5, 9) és egy lány (11)) olvastam esténként. És el kell mondjam nagyon élveztük. Igen, E/1. Azaz én is...

Bezzeg az én időmben - Fehér Klára

Olvass tovább →

Caverana: The Forgotten Folk

Úgy rémlik valahol azt olvastam, hogy nem lesz a Cavernához kiegészítő. 4 év után most mégis kijött az első! (Igaz, ha jól tudom, egy fan projektből indult, az nőtte ki magát hivatalos kiegészítővé)
Uwe Rosenberg egyik legsikeresebb játéka, az Agricola. Ennek fantasy-s, kicsit újragondolt változataként született meg a Caverna még 2014-ben.

Úgy néz ki, kicsit fel akarják frissíteni a játék iránti érdeklődést, mondhatnánk rosszmájúan. Inkább csak most érett meg a kiegészítő :-)
Lassan már kapható nálunk is a Caverna: The Forgotten Folk

Caverna: The Forgotten Folk kiegészítő

Olvass tovább →

Dixit: 10th Anniversary - designer kavalkád

Megérkezett a Dixit legújabb kiegészítője a Dixit: 10th Anniversary!
Első gondolotam az volt, hogy: Te jó ég, máris eltelt 10 év?!
Mármint, még nemrég hallottam egy haveromtól a Dixitről, mint egy új, friss koncepció, gyönyörű grafikával. Aztán hip-hop, el is telt egy évtized...

Nem is tudom hol tartunk, talán ez pont a 10. kiegészítő (nem számolva értelemszerűen a promó kártyákat, se a promó, jubileumi pakkokat, de az Odyssey-t igen), szóval stílszerű jubileumi kiadás.

Dixit: 10th anniversary, jubileumi kiadás

Olvass tovább →

Counterfeiters - egy worker placement filler

Ritka az olyan filler játék * (a tovább mögött kifejtve, mi is az a filler), ami igazán megmozgatja a logikai készséget, ami után úgy érzed, mintha valami komollyal játszottál.
Kérdés, persze, hogy egy igazi fillernek kell-e ilyennek lennie. Nekem lenne rá igényem.
Egy worker placement, meg tipikusan nem felel meg a kritériumoknak. Vagy mégis?

A nemrégiben kiadott Counterfeiters lehet, hogy betölti ezt az űrt!

Counterfeiters társasjáték

Olvass tovább →