Találatok a következő szerzőre: zogmund

The Dice Towe award győztesek - 2018

Nem tudom mennyire fog fejlődni, de Tom Vasel által létrehozott The Dice Tower elég szépen kinőtte magát, így a The Dice Tower Award-nak is szerintem egyre nagyobb jelentősége lesz.
Az biztos, hogy igényes munkát végeznek, az idő majd eldönti mennyire lesz ez elég.

The Dice Towe Award

Nemrég kiosztották itt is a 2018-as díjazottakat (ők 2018-as díjat most adják ki, míg pl a Spiel des Jahres 2019-es díjazottja 2018 as kiadású játék, de 2019-es díjat kap).
A legjobb játék a Root lett (számomra kicsit meglepetés ez a győzelem), a teljes kategória és díjazott lista a tovább mögött.

Olvass tovább →

Magyar társasjátékdíj 2019 győztese - Kuruzslók Quedlinburgban

A Magyar társasjátékdíjat is kiosztották (már egy ideje).
Magyar társasjátékdíj 2019

Nagy megleptéssel nem szolgálat, ugyanis a Kuruzslók Quedlinburgban nyerte tavaly a Spiel des Jahres gémerjáték díját, szóval ez olyan biztonsági díjazás volt. Nyilván itt a magyar kiadást nézik, tehát az a fő szempont, de akkor is.
Ami izgalmasabb az a különdíjas játék, ami a Photosynthesis lett, aminek kifejezetten örülök, mert egy talán nem annyira széles körben ismert, de nagyon jó absztrakt stratégiai játék, aminek nemcsak van, de tökéletesen jól adaptált témája is van!

Olvass tovább →

Spiel des Jahres 2019 győztese - Just One

Nemrég kihirdették az egyik (ha nem a) legrangosabb társasjáték díjat, a Spiel des Jahres-t.
A német díjat három kategóriában osztják, a győztesek pedig a következő játokok voltak:
Az év játéka: Just One (Csak egy)
Az év gémerjátéka: Wingspan (Fesztáv)
Az év gyerekjátéka: Valley of the Vikings (Nincs magyar kiadás)

Spiel des Jahres

Olvass tovább →

Mérgező szülők - egy életre elkísér

Ilyen is van. Nem is kevés. Nekem nehéz volt olvasni ezt a könyvet, mert hála Istennek normális családban nőttem fel, rendes nevelést kaptam. Így nem volt könnyű elképzelni, hogy az a sok történet, amit Susan megosztott a könyvében a valóság.

Pedig igaz. És úgy gondolom fontos, hogy akármilyen családból is származunk foglalkozzunk a témával, mert meg kell ismerni milyen károkat is tudunk okozni gyermekünknek. Ami egy életre elkíséri őket.

Susan Forward - Mérgező szülők

Olvass tovább →

Century: A New World - Teljes a triumvurátus

Van ez a Century: Spice Road, ami nagy buzz volt 2017-ben, és nem is alaptalanul. Én is nagyon szeretem, könnyen elmagyarázható, pörgős, taktikus, izgalmas. Egy szóval remek játék.
Nem tudom, hogy Emerson Matsuuchi már akkor tudta-e, hogy ebből egy Century trilógia lesz, vagy csak később jött neki az ötlet (a dobozból arra lehet következtetni, hogy tervezett volt), mindenesetre egy nagyon nehéz fába vágta a fejszéjét.

Century: A New World

Olvass tovább →

Idei kihívás - Tovább dübörgünk

A havi átlagot bőven sikerült teljesíteni, ráadásul végre sikerült régi kedvenc játékot is elővenni.
A májusi társaskörön volt egy Shadows over Camelot aminek azért is örülök, mert ez beletartozik a top kedvenc játékaim közé, de már nagyon régen volt az asztalon. Az, hogy kikaptunk mellékes, a játékélmény még mindig fenomenális!
Szintén itt próbáltuk ki a Good Cop Bad Cop-ot. A felszerelés kártyákat még szokni kell, de értem miért szertik sokan. Ez is szinesíti a party játék kínálatunkat a társaskörön :-)

Az újak közül rögtön kipróbáltuk a gyerekekkel a The Chameleon-t, ami nekem (egyelőre) jobban bejött, mint az Agent Undercover. Illetve a Codenames: Pictures-t, amit máris előszeretettel kombinálunk a többi Codenames játékkal (alappal vegyesen vagy a duettel, vagy mindhármat :-)).

Jó volt újra próbára tenni a szermmértékemet a Loony Quest-ben és a gyerekekkel vállvetve küzdeni hol a homokvihar fenyegette sivatagban (Forbidden Desert), hol az égő háztömbök között (Flash Point: Fire Rescue).

Építettünk állatkertet a Zooloretto-val és felfedeztünk új tájakat a Carcassonne: The Discovery-ban.

Jó kis hónap volt ez társasjátékos szempontból :-)

46 / 76

Olvass tovább →

Captain Sonar: Operation Dragon - Új vizeken

Ki ne ismerné a Captain Sonart? Na jó, biztos sokan vannak akik még nem. Ajánlom mindenkinek, egy különleges élmény. Dedukciós, valós idejű (de lehet körökre osztott, vagy akár sakkórával(!)), Team v Team játék, ráadásul a témája is elég egyedi: Tengeralattjárók csatája.

Nos ehhez - azt kell mondjam suttyomban, nem sok hírverést láttam róla - érkezett a második kiegészítő, az Operation Dragon.

Captain Sonar: Operation Dragon

Olvass tovább →

The Chameleon - Megtalálod?

Van, mikor megimersz egy játékot, és az az érzésed, hogy ezzel már játszottál. Vagy legalábbis nagyon-nagyon hasonlóval.

Van, ahol persze ez nem gond, sőt, azért veszed (pl a Carcassonne család), van, ahol viszont baj, az egyik bőven "megöli" a másikat.

No, hát a The Chameleon az a játék, amikor süt róla, hogy ez tök ugyan az, mint egy másik társasjáték (ez esetben a Spyfall a.k.a. Agent Undercover), mégis azt mondod, hogy: wow!

The Chamelelon

Olvass tovább →

Mérgező munkahelyek - Fekete/fehér

"Nem minden fekete vagy fehér" szokták mondani. Bár a végén mindenről el tudjuk dönteni, hogy ez még belefér/jó vagy már nem/rossz. Végeredményben tehát mégiscsak minden fekete vagy fehér. Vagy nem?

A Mérgező munkahelyek című könyvet azért kezdtem el olvasni, mert egyrészt érdekelt (hmm... igen, ami nem érdekeli, azt általában nem olvassa az ember), másrészt hogy vajon mit is ért mérgező alatt, illetve, hogy az enyém olyan-e - mások szemében, én így elsőre nem mondanám annak - és ha igen, mit lehet ellene tenni.

Mérgező munkahelyek - Garry Chapman

Olvass tovább →

Idei kihívás - Nehezedik a dolog...

Az történt, hogy megjött pár játék, amit még tavaly (!!) rendeltem (Meg kettő amit idén, de azt is februárban).
Számszakilag ez azt jelenti, hogy +6 játékkal kell játszak idén, azaz most már havi 6.3-as átlag kellene. Ezt áprilisban is sikerült tartani, de megint leginkább a gyorsabb játékok kerültek elő.
Az áprilisi társaskör témája a kockák voltak, ennek megfelelően előkerült egy régi nagy kedvenc a Boggle, ami nagyban hozzájárult, hogy ma a társasjátékozás az egyik hobbim.
Aztán kikaptam párszor a BANG! The Dice Game-ban, de nem bántam, jó kis partikat játszottunk vele :-)
Illetve kétszer is bennragadtunk az elátkozott templomban, de éjfél körül teljesen jó volt az Escape.

A Last Letter esetében újra rájöttem, mennyire nehéz adott kezdőbetűvel egy odaillőt szót kitalálni egy dixites képről, illetve a Panic Lab-ban (ami az egyik új szerzemény idén) megint beigazolódott, hogy mennyire jó a gyerekek megfigyelő képessége.
Volt még egy Laser Chess (ha nem ismered, ajánlom, feltétlen próbáld ki!), és egy klasszikus a 2005-ös Spiel des Jahres győztese a Niagara.

És akkor lassan tényleg jöhetnek a komolyabbak.

37 / 76

Olvass tovább →